Wizyta Prezydenta Polski Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dydy.

Prezydent podziękował Polakom działającym na obczyźnie.

– Dziękuję, że pamiętacie o Polsce, o swojej Ojczyźnie i działacie tutaj dla niej – obok swoich spraw zawodowych, codziennych prowadzicie także sprawy polskie. To ogromnie ważne dla nas wszystkich, żeby wspólnota polska trwała.

W Ambasadzie odbyło się również spotkanie nauczycieli z Panią Agatą Kornhauser -Dudą. Małżonce Prezydenta towarzyszył Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski. Pierwsza dama była bardzo zainteresowana edukacją polskich dzieci na Cyprze. Rozmawiała o indywidualnym podejściu do uczniów i pracy nad ich harmonijnym rozwojem. Wyraziła wdzięczność i podziękowała za zaangażowanie nauczycieli w pracę z dziećmi oraz krzewienie polskości poza granicami kraju. Podkreśliła swoje uznanie dla inicjatywy tworzenia własnych podręczników i zeszytów ćwiczeń. W ramach wdzięczności podarowała dzieciom z naszej szkoły książki, które będą dostępne w bibliotece szkolnej.

      Z całego serca dziękujemy Pierwszej Damie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Powrót
 
© Polska Szkoła na Cyprze, Urszula Kosińska
Wykonanie strony: Łukasz Wojnar