Słownik polsko@polski Pochyłe drzewo, odc. 480

 

W niezwykłej lekcji języka polskiego z prof. Janem Miodkiem i dr Justyną Janus-Konarską wzięli udział uczniowie z obchodzącej trzecią rocznicę istnienia Polskiej Szkoły w Salzburgu. Pytali czy truizm, to określenie trucizny oraz jak brzmi przysłówek od przymiotnika drewniany… Jak zrozumieć przysłowia: „na pochyłe drzewo każda koza wlezie” i „proste drzewo nie rzuca garbatego cienia” – ciekwi byli uczniowie z Polskiej Szkoły na Cyprze w Limassol i Pafos. A sondach ulicznych pytano: jak brzmi żeński odpowiednik słowa dureń oraz czym jest wiral? 

Zapraszamy do obejrzenia programu.

 https://vod.tvp.pl/video/slownik-polskopolski,pochyle-drzewo-odc-480,50597781

  Galeria zdjęć.

 http://www.szkolanacyprze.com/galeria/zdjęcia.html?galAlbum=81                                                                                                                              

Powrót
 
© Polska Szkoła na Cyprze, Urszula Kosińska
Wykonanie strony: Łukasz Wojnar