Z dzieckiem w świat wartości.

Mocny system wartości moralnych i umiejętności kierowania się nim w życiu to najważniejszy kapitał, w jaki powinniśmy wyposażyć dziecko. Nauczenie dziecka wartości jest najważniejszym zadaniem wychowawczym dla rodziców i nauczycieli.
Istotą nauczania wartości jest wspieranie dzieci w procesie budowania przez nie własnego mocnego systemu wartości oraz dążenie do tego, by stosowały one w życiu wartości moralne nie ze strachu przed karą lub pod presją, lecz z wewnętrznego przekonania i potrzeby. Naszym zadaniem jest nauczenie dzieci czerpania radości i dumy z własnej uczciwości i innych wartości moralnych.
Na dzisiejszych warsztatach tematem przewodnim była odpowiedzialność.
• Odpowiedzialność jako rzetelne wypełnianie swoich obowiązków.
• Odpowiedzialność za własne uczucia.
• Odpowiedzialność za własne szczęście.
• Skutki braku odpowiedzialności.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Powrót
 
© Urszula Kosińska
Wykonanie strony: Łukasz Wojnar