Spotkanie z malarką Joanną Łapuszek.

Pani Joanna opowiedziała nam o swoich pasjach, zachęcając tym samym do rozwijania zdolności i zainteresowań od najmłodszych lat. Ogromną atrakcją dzisiejszych zajęć była opowieść artystki o jej dalekich podróżach, które były inspiracją do stworzenia albumu „Dziennik z podróży.” Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prac malarki. Następnie czytały wiersze o tematyce morskiej napisane przez panią Joannę. Zainspirowane poezją tworzyły własne dzieła sztuki.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie za cenne lekcje malarstwa i zapraszamy ponownie.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Prace artystki możemy oglądać na stonie: https://www.facebook.com/lapuszekart/?pnref=story

Joanna Łapuszek – malarka, rzeźbiarka,fotografik,poetka,podróżniczka,instruktor żeglarstwa i snowboardu,kapitan żeglugi.Ukończyła Studia Doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w  Krakowie z rocznym urlopem naukowym nagrodzonym pierwszą nagrodą za Najlepszą Wyprawę Roku 2011. Zdobyła również I nagrodę na  Salonie Malarstwa w Zillisheim we Francji w 2005 roku.Obrazy artystki znajdują  się w zbiorach kolekcjonerów sztuki na Cyprze, w Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Niemczech, Nowej Zelandii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Wielkiej Brytanii  i w Polsce. Zdobiły wnętrza w Konsulacie Amerykańskim w Nowej Zelandii (obecnie w zbiorach prywatnych konsula w Waszyngtonie), są motywem polskości we francuskiej stacji badawczej na wyspach Crozeta, gdzie artystka była osobiście podczas prowadzonej przez nią pracy naukowej.Pływała po Bałtyku, Morzach - Północnym, Śródziemnym, i Południowym oraz Oceanach Indyjskim, Pacyfiku i Atlantyku. Jedną z najważniejszych tras, którą przepłynęła była ta z Australii na Cypr przez Indonezję, Malezję, Tajlandię, Sri Lankę, Malediwy, Oman, Jemen, Sudan i Egipt. Płynęła jachtem „Ptolemy” w dwuosobowej załodze, bez silnika, poprzez regiony zagrożone piractwem (cieśnina Malakka i okolice Sukutry).Kraków doceniając twórczość malarki udekorował jej wielkoformatowymi pracami scenę na Pl. Szczepańskim podczas koncertów i  miejsca oficjalnych wizyt gości zagranicznych z okazji 750 lokacji miasta Krakowa.

 

 

 

 

Powrót
 
© Polska Szkoła na Cyprze, Urszula Kosińska
Wykonanie strony: Łukasz Wojnar