Warsztaty teatralne.

Na zajęciach dzieci zapoznały się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi teatru. Dowiedziały się jakie zdolności musi posiadać aktor, czym zajmuje się reżyser, co robi kompozytor i po co w teatrze strażak. Wykonały kilka prostych etiud teatralnych i ćwiczeń dykcyjnych. Obejrzały fragmenty spektaklu ‘’Vivat Akademia” krakowskiego teatru KTO, dzięki którym mogły poznać specyfikę teatru ulicznego i różnice ...jakie dzielą widowiska plenerowe od przedstawień w sali.
Zajęcia poprowadziła pani Kinga Piechnik (teatrolog, ukończyła Wydział Teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie).Była związana zawodowo z kilkoma krakowskimi grupami i teatrami min. z Teatrem Bagatela, KTO oraz STU. Uczestniczyła przy produkcji wielu spektakli, widowisk plenerowych oraz warsztatów teatralnych. Jest autorką libretta do przedstawienia muzycznego: „Prześliczna Wiolonczelistka” granego w sezonie 2014/2015 w Katowickim Centrum Kultury.

Zapraszam do obejrzenia galerii.

Powrót
 
© Polska Szkoła na Cyprze, Urszula Kosińska
Wykonanie strony: Łukasz Wojnar