Szkolna biblioteka.

 Składamy serdeczne podziękowania Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Nikozji a w szczególności Panu Konsulowi Tomaszowi Wielgomasowi za pomoc i zaangażowanie w realizacji projektu. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość kontaktu z polską literaturą i mogą rozwijać zainteresowania czytelnicze.

    Literatura dziecięca odgrywa wymowną rolę w procesie wychowania, kształcenia i poznawania. Książka to pierwszy podręcznik i przyjaciel, który wprowadza dziecko w krąg życia społecznego, wzmacnia uczucia, przywiązanie do swego kraju, wzbogaca kontakty rówieśnicze i ukazuje wzory do naśladowania. Książki przynosząc bogactwo przeżyć są istotnym środkiem społecznego wychowania dzieci.

 Zapraszam dzieci do korzystania z biblioteki.

Galeria zdjęć.

Powrót
 
© Polska Szkoła na Cyprze, Urszula Kosińska
Wykonanie strony: Łukasz Wojnar